Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.

Dzień Ziemi w Starej Kablowni

Pisanie listów do Ziemi, warsztaty ekologiczne dla najmłodszych, nauka połączona ze świetną zabawą oraz konkursy z nagrodami. CH Stara Kablownia zaprasza lokalne szkoły podstawowe do udziału w akcji ekologicznej.

Światowy Dzień Ziemi 22 kwietnia to wspaniała okazja, aby wspólnie zrobić coś pożytecznego dla środowiska naturalnego. W Starej Kablowni odbędzie się akcja ekologiczna „Listy dla ziemi”, na którą organizatorzy zapraszają w godz. 10:00-12:00, po czechowickim marszu ekologicznym. W programie m.in. spotkanie z leśnikiem, który opowie o ochronie cennych lasów, a także warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi wykonają poidełka dla ptaków z surowców wtórnych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Najmłodsi wezmą także udział w warsztatach ekologicznych poświęconych energii odnawialnej.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotuje wystawę poświęconą Dniu Ziemi. Dzieci przyniosą napisane przez siebie listy do Ziemi, rysunki oraz prace wykonane z surowców wtórnych. Hasłem przewodnim akcji jest „Nie bądź jednorazowy”.

Nauka połączona z zabawą to najlepszy sposób, aby zachęcić dzieci i młodzież do działania dla dobra naszej planety. CH Stara Kablownia wspiera edukację proekologiczną mieszkańców regionu.