Do prawidłowego działania strony wymagane są pliki cookies. Informacje w nich zawarte są wykorzystywame do celów funkcjonalnych oraz statystycznych.

Dwa filmy premierowo na ekranach kin sieci Multikino

„American Hustle” zdobył najwięcej nominacji do Oscara, bo aż dziesięć, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz, a także wszystkie cztery aktorskie. Akcję filmu twórcy „Poradnika pozytywnego myślenia” osadzono w uwodzicielskim świecie jednego z najbardziej szokujących skandali, jakie wstrząsnęły Ameryką. To historia błyskotliwego oszusta Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), który wraz z partnerką i kochanką, Brytyjką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso (Bradley Cooper). DiMaso wciąga parę w równie niebezpieczny, co pociągający świat wpływowych lobbystów i mafii. W rolę zapalczywego Carmine’a Polito, polityka z New Jersey tkwiącego w samym środku działań prowadzonych przez oszustów i agentów federalnych, wciela się Jeremy Renner, a jako nieprzewidywalną żonę Irvinga, Rosalyn, zobaczymy na ekranie Jennifer Lawrence. I to właśnie ona może być osobą, która sprawi, że cały świat władzy runie jak domek z kart. Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych filmów Davida O. Russella, „American Hustle” przeciwstawia się gatunkowi, pokazując surowe emocje i ryzyko, w którym stawką jest życie.

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.